نماد سایت بت کلونی

بیوگرافی هدیه تهرانی؛ بازیگر محبوب ایرانی

بیوگرافی هدیه تهرانی

بیوگرافی هدیه تهرانی

هدیه تهرانی یکی از عکاسان حرفه ای و بازیگر برتر ایران است. او تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است و دیگر ادامه تحصیل نداده است. مدتی نیز به عنوان یکی از بازیگران زن پولساز بسیار درخشید. در ادامه مطالب با مجله بت کلونی نیز همراه باشید تا بیشتر با ناگفته های زندگی هدیه تهرانی آشنا شوید.

پیش بینی آنلاین فوتبال

بیوگرافی هدیه تهرانی

هدیه تهرانی در 4 تیرماه 1351 در تهران به دنیا آمد. پدر او رضا جوادیه تهرانی به حرفه مکانیک و مادرش نیز خانم میرزایی است و والدین او هر دو از شهر گرگان هستند و ایشان یک خواهر بزرگتر از خود نیز دارد.

شروع بازیگری

هدیه تهرانی به صورت اتفاقی برای خرید به فروشگاه رفته بود که با خانم آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا در آنجا آشنا شدند و آنها ایشان را برای بازی در فیلم روز واقعه انتخاب کرده بودند. اما ایشان همان جا پیشنهاد آنها را رد کرد. زیرا اصلا به بازیگری فکر هم نمی کرد. به اصرار خانم حاجیان او شماره مادرش را به آنها دارد. اما به دلیل اینکه نقش ایشان در آن فیلم بسیار کوتاه بوده است او نمی پذیرد. بعد از سه سال از گذشت آشنایی ایشان با خانم حاجیان می گذشت که ایشان در حرفه عکاسی فعالیت می کرد با عکس هایی که از تست گریم می گرفت نظر کارگردان معروف آقای مسعود کیمیایی به او جلب شد و از او برای بازی در فیلم سلطان دعوت به کار شد و بدین صورت او در دوران جوانی برای اولین بار جلوی دوربین رفت.

ناگفته های زندگی شخصی

درخشش خانم تهرانی

هدیه تهران بعد از بازی اول خود برای فیلم بعدی در سال بعد با نام غریبانه نیز دعوت به کار شد و بعد از آن نیز در فیلم شوکران نقش آفرینی کرد و در تمام آنها بسیار درخشید و نظیر منتفدان سینما و تلویزیون به سمت او جذب شد. ایشان در سال 1377 در فیلم قرمز به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن برنده سیمرغ بلورین شد و در سال 1384 نیز در فیلم چهارشنبه سوری به عنوان بازیگر نقش اول زن برنده سیمرغ شد. در سال 1380 بود که با گرفتن میانگین فروش فیلم ها متوجه شدند که هدیه تهران به عنوان دومین زن بازیگر در ایران یکی از پولساز ترین فیلم های سینما شناخته شده است.

زندگی شخصی هدیه

هدیه تهرانی در سی و پنج سالگی با مدیر فیلمبرداری با نام هومن بهمنش ازدواج کردند. ایشان هشت سال از همسر خود بزرگتر بود. متاسفانه یکسال بعد از ازدواج با مشکل روبرو شدند و از یکدیگر جدا شدند. او تاکنون نیز ازدواج مجدد نداشته است. هدیه تهرانی به جز بازیگری بیشتر به ورزش می رسد و به عنوان یک ورزشکار حرفه ای نیز در حال فعالیت است. در تمامی رشته های ورزش نیز فعالیت می کند و مقام کسب می کند. در ده سال گذشته در رشته تای چی به عنوان نایب رئیس کمیته بانوان فعالیت می کرده و در حال حاضر نیز ایشان در تهران صاحب یک باشگاه ورزشی می باشد.

تحصیلات هدیه

خانم هدیه تهرانی جزو نوزده هنرمند خاص مشخص شد. ایشان از وزارشت فرهنگ و ارشاد نشان درجه یک هنر که با دکترا معادل می باشد را دریافت کرده است. حدیثه تهرانی مانند خانم هدیه تهرانی هر دو اصالت گرگانی دارند ولی هیچ نسبت فامیلی ندارند. هر دو بازیگر هستند و به صورت همکار در کنار هم فعالیت می کنند.

آثار سینمایی

هدیه تهرانی در فیلم های بسیاری در دوران فعالیت خود نقش آفرینی کرده . از جمله آن ها می توان به فیلم هایی چون سلطان، غریبانه، شوکران، قرمز، دست های آلوده، پارتی، آبی، چتری برای دو نفر، خانه ای روی آب، آبادان، دنیا، دختر ایرونی، نیونه مانگ، نسل جادویی، شیرین، فرزند صبح، هفت دقیقه تا پاییز، روز مبادا، دوئت، اسرافیل، سینما شهرقصه، دوئل، بی همه چیز و … نیز اشاره کرد. ایشان در سال 1390 در فصل سریال قلب یخی از شبکه خانگی نیز فعالیت داشته است. البته هشت سال بعد نیز در سریال خانگی هم گناه از شبکه خانگی نیز نقش آفرینی کرده است. در این سریال او در کنار هنرمند مطرح کشورمان پرویز پرستویی بازی کرد. البته ایشان در پوست شیر و ماه رخسار در سال گذشته در همین شبکه فعالیت داشته اند.

پیش بینی آنلاین فوتبال

نظرخودتان را ثبت نمایید
خروج از نسخه موبایل