نماد سایت بت کلونی

بیوگرافی سحر دولتشاهی؛ از بازیگری تا نویسندگی

سحر دولتشاهی

بیوگرافی سحر دولتشاهی؛ از بازیگری تا نویسندگی

سحر دولتشاهی یکی از مجریان سابق و بازیگران ماهر ایرانی است. او در رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره و در رشته مترجمی زبان فرانسه از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی تحصیل کرد. به دلیل علاقه به بازیگری، کار خود را با تئاتر شروع کرد تا به اینجا رسید. در ادامه مطالب با مجله بت کلونی همراه باشید تا با زندگی سحر دولتشاهی بیشتر آشنا شوید.

پیش بینی آنلاین فوتبال

بیوگرافی سحر دولتشاهی

این بازیگر مطرح ایران در سال 1358 در تهران دیده به جهان گشود. مادر او با نام فرشته عدل نایب رئیس سابق فدراسیون شنای بانوان بود. پدرش مهندس مکانیک است و یک برادر و خواهر نیز در خارج از کشور دارد.

بیوگرافی سحر دولتشاهی؛ از بازیگری تا نویسندگی

تئاتر و سینما و تلویزیون

شروع کار سحر دولتشاهی از تئاتر در سن بیست و دو سالگی بود. ایشان برای اولین بار در نمایشی با نام نیمروز خواب آلود به کارگردانی حمید امجد شرکت کرد و ایفای نقش کرد. بعد از مدتی توانست در نمایش هایی چون پرچین، ویرگول و بازی به سرپرستی آتیلا پسیانی همکاری کرد. او در این نمایش ها به عنوان بازیگر، دستیار کارگردان و مترجم متن همکاری کرد. در سال 1383 با حضور در فیلم سینمایی فرزند صبح جلوی دوربین رفت و سه سال بعد نیز با نقش آفرینی در مجموعه کتابفروشی هدهد به کارگردانی مرضیه برومند توانست وارد قاب تلویزیون شد.

ازدواج

سحر دولتشاهی در ابتدا در بیست و نه سالگی با بازیگر و مجری مطرح تلویزیون و سینما آقای رامبد جوان ازدواج کرد. متاسفانه این دو بیشتر از شش سال نتوانستند در کنار یکدیگر زندگی کنند و از یکدیگر جدا شدند. سه سال بعد در رسانه های اجتماعی شایعه ازدواج او با آقای همایون شجریان منتشر شد. بعد از مدتی ازدواج این دو تایید شد و هم اکنون در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

علایق

همیشه در ایام روزانه سعی می کند اگر وقت خالی داشته باشد یا فیلم نگاه کند و یا به موسیقی گوش کند. در حقیقت او عاشق موسیقی است. البته دوست دارد در برخی از اوقات فراغت به ترجمه کردن بپردازد. سعی می کند در تایم های روزانه از پیاده روی استفاده نماید. بیشتر یوگا و شنا انجام می دهد. همیشه سعی می کند برای سلامتی و تناسب اندام ورزش نیز بکند.

شغل دوم

این هنرمند عزیز کشورمان با توجه به اینکه به بازیگری بسیار علاقه دارد، اما به دلیل تحصیل در رشته ادبیات نمایشی، بخشی از دغدغه زندگی خود را نوشتن می داند. همیشه دوست دارد که نویسنده توانمندی باشد و بیشتر در این زمینه بتواند فعالیت کند.

پیش بینی آنلاین فوتبال

5/5 - (1 امتیاز)
خروج از نسخه موبایل