شرطبندی

آموزش بازی مدرسو (Madrasso)

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

بازی “مدرسو” یک بازی کارتی محبوب است که با یک دسته کارت انجام می‌شود و به تعدادی بازیکن توصیه می‌شود. در این بازی، هدف شما این است که از بین تمام کارت‌ها که دارید کمترین تعداد امتیاز را داشته باشید. در ادامه، نحوه بازی مدرسو به شما آموزش داده می‌شود:

موارد لازم بازی مدرسو (Madrasso)

  • یک دسته کارت (بدون جوکر)
  • حداقل دو نفر بازیکن (بهتر است بازی را با 3 تا 6 نفر انجام دهید)

مراحل بازی مدرسو (Madrasso)

مراحل بازی مدرسو (Madrasso)

  1. دستی از کارت‌ها به هر بازیکن توزیع می‌شود. توزیع کارت‌ها به صورت معمول به صورت زمینه‌سازی انجام می‌شود و هیچ بازیکن نباید کارت‌های خود را ببیند.
  2. ابتدا، هر بازیکن یک کارت از دست خود برمیدارد و آن را به چهره بر روی میز بگذارد. این کارت به عنوان “زمینه” یا “زمینه‌ساز” شناخته می‌شود و باید از همه کارت‌های دست او متفاوت باشد.
  3. حالا نوبت به بازیکن دیگر می‌آید که یک کارت به انتخاب خود بردارد و بگذارد.
  4. این فرآیند به ترتیب به سایر بازیکنان ادامه پیدا می‌کند تا کارت‌ها تمام شوند.
  5. همچنین، بازیکنان می‌توانند نقشه‌هایی روی میز برای جلب کارت‌های اضافی ایجاد کنند. برای مثال، اگر یک بازیکن یک ۷ قلب روی میز بگذارد، بازیکن بعدی باید یک کارت ۷ دیگر (با نماد دیگری مانند مهر یا کاخ) را بگذارد، و اگر نتواند این کارت را بگذارد، باید تعداد کارت‌های زمینه‌ساز روی میز را بردارد.
  6. هدف این بازی این است که تا زمانی که یک بازیکن کارت‌های دست خود را تمام کند، امتیاز کمتری داشته باشید.
  7. امتیازها بر اساس ارزش کارت‌ها محاسبه می‌شود. به طور کلی، کارت‌های شماره‌های ۲ تا ۱۰ ارزش امتیازی معادل ارزش خود دارند. کارت‌های ولت (۱۱)، ملکه (۱۲)، شاه (۱۳) و آس (۱۴) هر کدام ۱۰ امتیاز دارند. کارت‌های زمینه‌ساز ارزش امتیازی ندارند.
  8. بازیکنی که اولین بار تمام کارت‌های دست خود را بگذارد و با امتیاز کمتری پیروزی را به دست آورد.

این بازی ممکن است تا زمان زیادی طول بکشد و استراتژی‌های مختلفی را در انتخاب کارت‌ها و جلب کارت‌های زمینه‌ساز دربرگیرد. همچنین، قوانین دقیق ممکن است با توجه به افراد شرکت کننده تغییر کند. بنابراین، شما می‌توانید با دوستان خود قوانین مشخصی را تعیین کرده و بازی را لذت ببرید.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا