جهاندسته‌بندی نشده

انتشار ویروس زامبی چینی!

ویروس جدید زامبی در جهان

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

مفهوم ویروس زامبی مدت‌هاست که تخیل انسان را مجذوب خود کرد و کتاب‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بی‌شماری را تقویت کرد. در حالی که زامبی ها خود ممکن است موجودات خیالی باشند. ایده ویروسی که می تواند انسان ها را به موجوداتی بی فکر و گوشت خوار تبدیل کند، غیرقابل انکار جذاب است. در سال‌های اخیر، با افزایش محبوبیت سرگرمی‌های زامبی‌دار، علاقه بیشتری به درک علم پشت چنین ویروسی افزایش یافت.

انتشار ویروس زامبی چینی!

کشف ویروس زامبی

تا به امروز، هیچ ویروس زامبی واقعی کشف یا در متون علمی مستند نشد. با این حال، دانشمندان ویروس های مختلفی را مطالعه کرده اند که به طور بالقوه می توانند علائمی مشابه آنچه در زامبی های خیالی مشاهده می شود ایجاد کنند. به عنوان مثال، هاری اغلب به عنوان منبع احتمالی برای یک ویروس زامبی در زندگی واقعی به دلیل توانایی آن در تغییر رفتار و ایجاد پرخاشگری در حیوانات آلوده ذکر می شود.

انتشار ویروس زامبی چینی!
انتشار ویروس زامبی چینی!

با این حال، در واقعیت، احتمال وجود یک ویروس زامبی واقعی بسیار بعید است. بدن انسان بسیار پیچیده تر از آن است که هیچ عامل بیماری زایی به طور کامل اعمال ما را کنترل کند و ما را به موجوداتی بی فکر تبدیل کند. علاوه بر این، ویروس‌ها معمولاً برای تکثیر و انتشار در سراسر بدن به سلول‌های میزبان متکی هستند، چیزی که اگر همه سلول‌ها مرده یا در حال پوسیدگی بودند امکان‌پذیر نبود.

وقایع بعد از ویروس زامبی

در حالی که ایده ویروس زامبی ممکن است در حال حاضر ریشه محکمی در داستان داشته باشد. به عنوان یک آزمایش فکری جالب در مورد محدودیت های امکان علمی عمل می کند. همچنین شیفتگی ما به سناریوهای آخرالزمانی و تمایل ما برای درک اینکه در صورت وقوع چنین رویدادهایی چه اتفاقی می افتد را برجسته می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا