فوتبال

تاریخچه باشگاه اینتر میلان

آبی های ایتالیایی

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه باشگاه اینتر میلان

اَسوچیاتزیونه کالچو اینتر میلان که عموماً با نام آ. ث. میلان یا میلان شناخته می‌شود ، باشگاه حرفه‌ای فوتبال است که در شهر میلان ایتالیا پایه‌گذاری شده‌است . در ۱۶ دسامبر ۱۸۹۹ با نام « باشگاه کریکت میلان » به وسیلهٔ آلفرد ادواردز و هربرت کیلپین انگلیسی تأسیس شد و به دلیل انگلیسی بودن مؤسسان ، اسم باشگاه به جای میلانو ( تلفظ ایتالیایی ) ، میلان نام گرفت .

آث میلان با کسب ۷ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا پرافتخارترین تیم ایتالیایی در اروپا و بعد از رئال مادرید دومین تیم پرافتخار این رقابت‌ها شناخته می‌شود .

افتخارات و جام ها

میلان با ۱۹ عنوانِ قهرمانی در یوفا و فیفا، چهارمین باشگاهِ موفق در جهان است . ۵ قهرمانی در جام حذفی ایتالیا و ۷ قهرمانی در سوپر جام ایتالیا و یکی از پرافتخارترین تیم‌های ایتالیاست . همچنین با ۷ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ، ۲ قهرمانی در جام برندگان جام اروپا ، ۵ قهرمانی در سوپر جام اروپا، ۳ قهرمانی در جام بین قاره‌ای و ۱ جام باشگاه‌های فوتبال جهان و در مجموع ۱۸ جام، پس از رئال مادرید پرجام‌ترین تیم‌های اروپایی است و در عرصهٔ بین‌المللی ، بعد از رئال مادرید در رده دوم قرار دارند . و در مجموع با کسب ۵۱ جام رسمی یکی از پرافتخارترین تیم‌های اروپاست و نسبت به رقبای داخلی اینتر میلان و یوونتوس ، در رتبه بالاتری قرار دارد .

ورزشگاه خانگی

ورزشگاه خانگی آن‌ها سن سیرو است که با گنجایش ۸۰٬۰۱۸ نفری ، بزرگترین ورزشگاه ایتالیا ، و یکی از بزرگترین ورزشگاه‌های اروپاست . میلان این استادیوم با اینتر میلان مشترکاً استفاده می‌کند . اینتر میلان بزرگ‌ترین رقیب آن‌هاست و رقابت این دو تیم شهرآورد دلا مادونینا نام دارد که یکی از مهم‌ترین شهرآوردهای فوتبالی در جهان است .

هواداران

با توجه به تحقیقات روزنامهٔ ایتالیایی لا رپوبلیکا ، میلان یکی از پرطرفدارترین باشگاه‌های ایتالیاست . از لحاظ تاریخی، حامیان میلان عمدتاً طبقه کارگر و اعضای اتحادیه‌های تجاری بوده‌اند . در طرف مقابل اینتر ، غالباً توسط قشر متوسط جامعه حمایت می‌شود . فوسا دی لئونی یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های هواداری اولترای ایتالیا ، در شهر میلان مستقر است و از میلان حمایت می‌کند . در حال حاضر بریگیت روسونره اصلی‌ترین گروه اولترای حامی میلان است . با توجه به تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۰ صورت گرفته ، میلان با بیش از ۱۸٫۴ میلیون هوادار ، پرطرفدارترین تیم ایتالیایی و هفتمین تیم پرطرفدار اروپایی است .

اینتر اصلی‌ترین رقیب میلان است . این دو تیم هر فصل دو بار در قالب رقابت‌های سری آ باهم به رقابت می‌پردازند . شهرآورد میلان یکی از پرتماشاگرترین رقابت‌های فوتبال در سطح جهان است .

 

لباس ها

لباس خانگی میلان از ابتدا راه‌راه قرمز و مشکی بود . تنها تفاوت موجود در لباس میلان در طول تاریخ ، تعداد خط‌های قرمز و مشکی آن بوده‌است . هربرت کیلپین قرمز را به عنوان نماد شیطان و مشکی را برای ایجاد ترس در حریفان انتخاب کرده‌بود . بخاطر لباس مشکی و قرمز باشگاه به بازیکنان میلان اصطلاحاً روسونری می‌گویند . لباس دوم تیم همواره سفید بوده‌است .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا