شرطبندی

بازی تخته نرد دو نفره

آموزش بازی تخته نرد دو نفره

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

بازی تخته نرد دو نفره را در ادامه ی این مطلب از بت کلونی به صورت کامل مطالعه کنید. تخته نرد یکی از بازی های قدیمی می باشد و تاریخچه دو هزار سال دارد و شروع آن از کشور هندوستان می باشد. دو نفر که بازیکن تخته نرد هستند باید دارای دقت بالا و مهارت بسیاری باشند. در این بازی هر بازیکنی بتواند سریع مهره های خود را از صفحه خارج نماید برنده اعلام می شود.

بازی تخته نرد دو نفره
بازی تخته نرد دو نفره

تاریخچه بازی تخته نرد دو نفره

این بازی تخته نرد جزو بازی های قدیمی از کشورهایی چون روم، مصر، سومبر و ایران می باشد. این بازی بیشتر در کشور روم رواج یافت. امپراطور روم که کلادیوس نام داشت در مورد بازی تخنه نرد نیز دست نوشته دارد. در کشور یونان این بازی شبیه کوبیا است که بعدها با نام تابولا شناخته شد. در کشورمان ایران نیز قدیمی ترین تخته نرد را در سیستان و بلوچستان پیدا کردند. بازی تخته نرد در دوره ساسانیان وارد کشور هند شد و بعد از هند نیز وارد کشور چین گشت. البته نام دیگر تخته نرد، نرد شیر هم می باشد.

وسایل مربوط به بازی تخته نرد دو نفره

در این بازی به وسایلی چون تخته نرد، 15 مهره سیاه، 15 مهره سفید، تاس، جام تای یا تاس ریز و تاس دو یا تاس دوبل نیاز است. البته در کشورمان ایران تاس دوبل را کمتر برای بازی در نظر می گیرند.

تخته نرد دو نفره

در این بازی باید هر دو بازیکن تاس بر روی صفحه بریزند. طبق توافقی که بین این دو بازیکن می شود هر کدام تاس بیشتر یا کمتر بیاورند می توانند نوع چیده مان و رنگ مهره ها را انتخاب نمایند و بازی را شروع کنند. اگر هر دو بازیکن تاس یکسان انداختند دوباره باید تاس بیاندازند. به همین صورت به نوبت چرخش می کنند و در ابتدا باید دوباره دو تاس بندازند. باید در هر نوبت تاس ها را با یکدیگر جمع کنند و در سمت راست تخته نرد قرار گیرد. اگر تاسی به مهره ای بخورد یا به بیرون بیفتد باید دوباره تاس بیاندازند.

پایان بازی تخته نرد دو نفره

در این بازی هر بازیکنی هدفش این است که مهره ها را به سمت خودش جمع آوری نماید. بعد از اینکه تمامی مهره ها در زمین خودی جمع می شود باید هر بازیکنی تلاش خود را بکند، عددی که در هر تاس می آید، مهره آن را از بازی خارج نماید. تا آخر بازی هر بازیکنی این کار را انجام می دهد. در آخر بازیکنی که سریع تر تمامی مهره ها از خانه خارج نماید برنده بازی اعلام می شود.

ترفندهای بازی تخته نرد دو نفره

شاید برای هر کاربری سوال شود که در این بازی باید استراتژی خاصی داشته باشیم. جواب بله است. از طرفی یکسری می گویند که نیاز به استراتژی نیست زیرا در این بازی فقط با تاس انداختن می توان مهره ها را خارج کرد.

بازی تخته نرد به صورت آنلاین

این بازی را مانند دیگر بازی ها می توان به صورت آنلاین انجام داد. این بازی را می توان به صورت تک نفره و دو نفره انجام داد. در حالتی که بازیکن تصمیم می گیرد تک نفره بازی کند طرف مقابل او کامپیوتر است. این بازی بسیار آسان و پرطرفدار است. با بازی تخته نرد با کامپیوتر یا با گوشی موبایل می توانید از آن لذت ببرید.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا