شرطبندی

بازی تخته نرد به روش ساده

آموزش بازی تخته نرد به روش ساده

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

بازی تخته نرد به روش ساده را در ادامه ی این مطلب از بت کلونی به صورت کامل مطالعه کنید. بازی تخته نرد جزو یکی از بهترین و جذاب ترین تفریح هایی می باشد که برای جوانان و همچنین میان سالان می باشد. این بازی جزو بازی های پرطرفدار قدیمی است که همچنان در بین جوانان ما جذابیت خود را حفظ کرده است. این بازی مانند بازی منچ است و از یکسری قوانین خاص تبعیت می کند.

بازی تخته نرد به روش ساده
بازی تخته نرد به روش ساده

هدف از بازی تخته نرد

هر بازیکنی که وارد این میدان می شود به صورت جداگانه هدفی دارد که آن را دنبال می کنند. هدف تمام بازیکنان یکی است. بعد از اینکه هر کاربری تمامی مهره ها را در خانه خودی جمع کرد دوباره آن مهره ها را از خانه خودی خارج می نماید. هر بازیکنی که این کارها را سریع تر انجام دهد برنده این میدان خواهد بود.

ترکیب مهره ها بر روی تخته نرد

این بازی از دو روش یکسان برای چیدمان مهره ها روی تخته استفاده می نماید. اگر رنگ مهره بازیکنی به رنگ سیاه می باشد باید در جهت عقربه های ساعت بازی کند و اگر مهره بازیکن به رنگ سفید باشد باید در خلاف جهت عقربه های ساعت حرکت نماید.

شروع بازی تخته نرد

برای آغاز بازی باید بازیکنان تاس روی تخته بیاندازند. هر کس که عدد بزرگتری در تاس آورد، می تواند شروع کننده بازی باشد. همچنین بازیکن می تواند رنگ مهره را انتخاب نماید. بدین ترتیب هر بازیکن باید به نوبت و پشت سرهم تاس بیاندازد و به همین ترتیب مهره ها را جلو ببرد. به عنوان مثال اگر بازیکن تاس های 2 و 5 بیاورد باید یک مهره را 2 بار حرکت دهد و مهره دیگر را 5 بار حرکت دهد یا اینکه یک مهره را 7 بار هدایت نماید.

مهره رقیب

خارج کردن مهره رقیب یکی از بخش های هیجان آور بازی تخته نرد است. اگر طوری تاس بیاندازیم که باعث شود مهره خود را حرکت دهیم و از طریق مهره خود را به خانه ای هدایت نماییم که مهره رقیب در آنجا نشسته باشد، آن مهره رقیب را می توانیم به بیرون بیاندازیم و این بخش جذاب و هیجانی در این بازی می باشد. وقتی مهره رقیب از روی تخت نرد خارج می شود باید دوباره بازیکن رقیب تاس بیاندازد و از ابتدا مهره را وارد تخته نرد نماید.

تکنیک های بازی تخته نرد

هر بازیکنی باید به این نکته توجه نماید که سعی کنید تک مهره بازی نکند. همیشه باید تمرکز بازیکن روی خانه 4 و 5 باشد. در آخر نیز باید بگوییم که برای حریف بهترین خانه، خانه شماره 6 می باشد. باید از هر بازیکنی سعی کند تا از این خانه سریع تر عبور نماید.

برنده بازی چطور انتخاب می شود؟

حالت هایی متفاوتی برای انتخاب برنده در نظر گرفته میشود که یکی از برترین آن ها سگ مارس است. حالتی که یک بازیکن تمامی مهره های خود را از زمین بازی بیرون می برد و مهره های رقیب همچنان روی زمین بازی وجود داشته باشند را سگ مارس می گویند. حالت های دیگر برنده شدن، پیروزی در حالت معمولی و مارس نام دارد. زمانی که هر دو بازیکن به انتهای بازی می رسند و آن بازیکنی که زودتر مهره هایش را به بیرون برده باشد، برنده اعلام میشود که به این حالت همان پیروزی معمولی می گویند. در صورتی که وقتی بازی به جایی می رسد که بازیکن ها هیچ مهره ای دیگر ندارند و تمامی مهره های هر دو بازیکن به بیرون هدایت شده باشد را برنده شدن از نوع مارس می گویند.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا