فوتبال

تیم ملی بلژیک

تاریخچه تیم فوتبال بلژِک

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه ابتدایی تیم ملی بلژیک

تیم ملی بلژیک یکی از تیم‌های راه‌یافته به جام‌جهانی 2022 قطر است . این تیم بازیکن‌های خوبی مانند روملو لوکاکو و ادن هازارد را دارد و امیدوار است امسال بتواند برای اولین بار طعم قهرمانی را بچشد . بلژیک تجربه شرکت در چندین دوره از مسابقات جام‌جهانی و یورو را داشته ، اما در هیچ‌کدام نتوانسته قهرمان شود . در این مطلب می‌خواهیم اطلاعاتی کامل درباره تاریخچه، بهترین بازیکن‌ها و افتخارات تیم ملی فوتبال بلژیک را بررسی کنیم .

ورزشگاه خانگی تیم ملی بلژیک

تیم ملی بلژیک نماینده رسمی این کشور برای شرکت در مسابقات فوتبال در تورنمنت‌های جهانی است . تعداد زیادی از بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه کینگ بودوئن بروکسل برگزار می‌شود.

افتخارات و جام های بلژیک

با این‌که ملی بلژیک تا امروز نتوانسته طعم قهرمانی را بچشد ، اما چندین بار در جام‌جهانی و یورو نایب قهرمان شده . این کشور در بسیاری از جام‌های جهانی حضور داشته ، اما نتوانسته بیشتر از سکوی نایب قهرمانی را تجربه کند .

ملی بلژیک اولین بازی خود را سال 1904 انجام داد. این زیر نظر کنفدراسیون فیفا و یوفا اداره می‌شود. این گروه توانست در بین سال‌های 1954 تا 2002 بردهای متعددی مقابل آلمان غربی، برزیل، آرژانتین و فرانسه داشته باشد؛ همین بردها باعث شد که بلژیک به یکی از تیم‌های ملی دسته اول قرار بگیرد. تیم ملی بلژیک سال 1972 میزبان مسابقات یورو بود که توانست در این تورنمنت مقام سوم را کسب کند.

دوران شکوفایی بلژیک

از همان سال بازیکن‌های رده اول زیادی در انجا پرورش یافتند . بسیاری از ورزش دوستان از 1980 تا 1990 را اوج شکوفایی آن ها می‌دانند. در همین دوران ، بلژیک توانست نایب قهرمان یورو 1980 شده و در جام‌جهانی 1986 هم به مقام نایب قهرمانی رسید. سال 2015 ملی بلژیک بهترین تیم ملی از نظر فیفا شد و سال 2018 هم به مقام سومی جهان رسید . بلژیک تنها کشور جهان است که توانسته بدون قهرمانی در جام‌جهانی و جام قاره‌ای به بهترین تیم فیفا تبدیل شود .

تاسیس اولین تیم در بلژیک

بلژیک یکی از اولین تیم‌هایی بود که در اروپا فوتبال انجمنی بازی کرد . تمرین این گروه 26 اکتبر 1863 انجام شد . این تمرین درحالی آغاز شد که یک دانشجو با توپ چرمی وارد دانشگاه شد و هم‌کلاسی‌هایش را با فوتبال آشنا کرد . ابتدا این ورزش ، یک سرگرمی برای افرادی خاص بود ، اما بعد از گذشت چند سال ، انجمن فوتبال راگبی تاسیس شد و آن را محبوب‌ترین ورزش بلژیک نامیدند . سال 1986 اولین لیگ سالانه فوتبال بلژیک تاسیس شد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا