فوتبال

تیم ملی برزیل

بیوگرافی تیم ملی برزیل

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه تیم ملی برزیل

تیم ملی فوتبال برزیل با نام مستعار سلسائو ، به تیم ملی فوتبال مردان برزیل گفته می‌شود . که زیر نظر فدراسیون فوتبال برزیل نهاد حاکم بر فوتبال در کشور برزیل اداره می‌شود . آنها از سال ۱۹۲۳ به عضویت فیفا درآمده اند و از سال ۱۹۱۶ عضوی از کونمبول هستند .

قهرمانی و افتخارات تیم ملی برزیل

برزیل موفق‌ترین ملی فوتبال در تاریخ جام‌های جهانی فوتبال، اصلی‌ترین رقابت فوتبالی تیم‌های ملی دنیا با ۵ قهرمانی در سال‌های : ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ بوده‌است و همچنین موفق‌ترین در جام کنفدراسیون‌ها با چهار قهرمانی در سال‌های: ۱۹۹۷ ، ۲۰۰۵ ، ۲۰۰۹ ، و ۲۰۱۳ می‌باشد . برزیل تنها گروه ملی است که در تمامی جام‌های جهانی بدون هیچ غیبتی و عدم نیاز به بازی حذفی حضور داشته‌است . به معنای واقعی کلمه یکی از بزرگترین و مهم ترین تیم های ملی آمریکایی و جهانی تیم ملی فوتبال برزیل است .

بهترین مربیان برزیل

لوئیز فیلیپه اسکولاری یکی از بهترین مربیان تیم ملی برزیل است. این مربی توانست برزیل را در جام‌جهانی 2002 قهرمان کند . فیلیپه بعد از این جام‌جهانی به مربی‌گری تیم‌های پرتغال و چلسی را برعهده گرفت ، اما دوباره به برزیل برگشت . او با تکینک‌های مختلفی که داشت، توانست برزیل را در جام کنفدراسیون‌های 2012 به مقام قهرمانی برساند . همچنین اسکولاری تیم ملی برزیل را به نیمه‌نهایی جام‌جهانی 2014 رساند.

کارلوس آلبرتو پاریرا دومین مربی مشهور برزیلی است . کارلور آلبرتو رکوردار حضور در 6 جام‌جهانی مختلف را دارد . هیچ مربی نتوانسته این رکورد را جابجا کند . همچنین او توانتسه برزیل را در جام‌جهانی 1994 به مقام قهرمانی برساند. پاریرا با این‌که یکی از موفق‌ترین مربیان جهان است ، اصلا فوتبال بازی نکرده .

ایومار دو ناسیمنتو معروف به مازینیو مربی و بازیکن سابق تیم ملی برزیل است. مازینیو به‌عنوان هافبک دفاعی یا مدافع کناری در بازی قرار می‌گرفته و توانسته در این پست‌ها ، عملکردهای خوبی داشته باشد . این مربی ، حضور در 35 بازی ملی (به‌عنوان بازیکن) ، قهرمانی کوپا آمریکا 1989، جام‌جهانی 1994 و مدال نقره بازی‌های المپیک 1998 را در کارنامه‌اش دارد .

دوران طلایی برزیل

مربی برزیل وینسته فلوئا در جام جهانی 1958 در سوئد قوانین عجیب و سخت گیرانه ای را در تیم ملی باب کرد از جمله پوشیدن کلاه ، گرفتن چتر ، نکشیدن سیگار ، پوشیدن لباس رسمی ، صحبت نکردن با مطبوعات و … و تاثیراتی بر عملکرد بازیکنان در طی مسابقات گذاشت . این مربی برزیلی غیر از سخت گیری ها یک روان شناس و یک دندان پزشک به همراه تیم راهی جام جهانی کرد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا