فوتبال

تیم ملی فرانسه

بیوگرافی تیم ملی فرانسه

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه مقدماتی تیم ملی فرانسه

تیم ملی فوتبال فرانسه تیمی متشکل از بازیکنان برگزیده فرانسوی است که به نمایندگی از کشور فرانسه و تحت نظارت فدراسیون فوتبال فرانسه در مسابقات بین‌المللی رقابت می‌کند .

قهرمانی و افتخارات فرانسه

این کشور عضو یوفا است و ۱۵ بار در جام جهانی فوتبال حضور داشته‌است و در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸ قهرمان جام جهانی شده‌است .

تیم ملی فرانسه دو بار قهرمان جام جهانی ، دو بار قهرمان جام ملت‌های اروپا و یک بار قهرمان المپیک و دو بار هم قهرمان جام کنفدراسیون‌ها و یک بارهم قهرمان لیگ ملت‌های اروپا شده‌است.

بعد از قهرمانی فرانسه در جام کنفدراسیون‌های  ۲۰۰۱، این تیم به‌همراه آرژانتین به‌عنوان تنها تیم‌هایی شناخته شدند که سه جام معتبر از نظر فیفا در رده مردان را به خود اختصاص داده‌اند . فرانسه با کشور همسایه‌اش ایتالیا دارای رقابتی نزدیک و سخت در فوتبال است . ضمن اینکه فرانسه با تیم‌های ملی برزیل، انگلیس و آلمان در عرصه جهانی رقابت دارد .

ورزشگاه اصلی فرانسه

 ملی فرانسه اولین بازی ملی خود را در سال ۱۹۰۴ انجام داد. استادیوم خانگی که فرانسه برای بازی‌های ملی خود از آن استفاده می‌کند، ورزشگاه استاد دو فرنس (Stade de France) در شهر سنت دنیس (Saint-Denis) از توابع پایتخت فرانسه می‌باشد.

نسل طلایی تیم ملی فرانسه

ملی فوتبال فرانسه بیشترین موفقیت و افتخار خود را در بین نسل‌های طلایی فوتبال خود در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۸۰ و اواخر ۱۹۹۰ و اواخر ۲۰۱۰ تجربه و کسب کرد . فرانسه همراه با سه تیم اروپایی دیگر تنها گروه هایی بودند که در جام جهانی ۱۹۳۰ شرکت کردند .

مربیان تیم ملی فرانسه

جام جهانی ۱۹۵۸ هدایت تیم ملی فوتبال فرانسه برعهده ریموند کوپا (Raymond Kopa) و ژوست فونتن (Just Fontaine) بود ، و فرانسه را در جایگاه سوم جهان قرار دادند . در سال ۱۹۸۴ به کمک اسطوره تکرار نشدنی تاریخ تیم فوتبال فرانسه ، یعنی میشل پلاتینی، قهرمانی جام ملت‌های اروپا را به دست آوردند .

در جام جهانی ۱۹۹۸ تیم ملی فوتبال فرانسه با شکست دادن برزیل، در حالی‌که میزبان رقابت‌ها هم بود ، عنوان قهرمانی جام جهانی را برای اولین بار با سرمربی گری امه ژاکه از آن خود کرد . رهبری تیم در داخل زمین توسط دیدیه دشان صورت می‌گرفت . زین‌الدین زیدان چهره شاخص تیم ملی فرانسه بود . که در نهایت موفق به کسب عنوان برترین بازیکن جام جهانی ۱۹۹۸ نیز شد.

دو سال بعد در جام ملت‌های اروپای ۲۰۰۰ فرانسه با سرمربیگری روژه لمر (Roger Lemerre) قهرمان شد . برای اولین بار در تاریخ فوتبال این کشور در رنکینگ فیفا در جایگاه اول قرار گرفت . این کشور همچنین موفق شد که دو جام کنفدراسیون‌ها را در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ به خود اختصاص دهد . در جام جهانی ۲۰۰۶ ملی فوتبال فرانسه به فینال مسابقات راه یافت . که با بدشانسی در ضربات پنالتی با حساب ۵ بر ۳ از ایتالیا شکست خورد و نایب قهرمان جهان شد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا