فوتبال

تیم ملی انگلستان

تاریخچه تیم انگلیس

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه ابتدایی تیم ملی انگلستان

تیم ملی فوتبال انگلستان، تیم فوتبالی است که از سال  ۱۸۷۲، نماینده کشور انگلستان در مسابقات بین‌المللی بوده‌است . این تیم تحت کنترل اتحادیه فوتبال انگلستان می‌باشد و همچنین یکی از اعضای رسمی فیفا و اتحادیه فوتبال اروپا یوفا است . تیم ملی انگلیس نخستین بازی بین‌المللی خود را در برابر اسکاتلند در شهر پاتریک ، اسکاتلند در سال ۱۸۷۲ انجام داد که این مسابقه نخستین بازی بین‌المللی در تاریخ فوتبال جهان نیز به‌شمار می‌آید که بازی با نتیجه ۰–۰ مساوی به پایان رسید .

افتخارات و قهرمانی های تیم انگلیس

تیم ملی انگلیس یکی از هشت کشوری است که قهرمان جام جهانی شده‌است ، این افتخار در سال ۱۹۶۶ که میزبانی آن دوره نیز بر عهدهٔ انگلستان بود برای این تیم به دست آمد . دیگر افتخار این تیم در جام‌های جهانی ، مقام چهارم در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا و جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است .

رقبای اصلی انگلیس

رقیب سنتی این تیم اسکاتلند است . رقابت فوتبال بین انگلستان و اسکاتلند از دهه ۱۸۷۰ میلادی آغاز شد اما از دهه ۱۹۶۰ با پایان یافتن بازی‌های پشت سر هم این دو تیم ، رقابت انگلستان با تیم‌های دیگر مانند آرژانتین و آلمان پررنگ تر شده‌است .

ورزشگاه خانگی انگلستان

 ورزشگاه خانگی این تیم ومبلی لندن است که از سال ۱۹۵۰ به بعد تیم ملی انگلیس بازی‌های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کند .

وضعیت کنونی تیم انگلیس

 در حال حاضر سرمربی این تیم گرت ساوتگیت است . انگلیس در یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ در مقابل فرانسه ۲ بر ۱ شکست خورد و از جام جهانی حذف شد .

سرود تیم ملی انگلستان

تیم ملی انگلیس دارای سرودهای ویژه می‌باشد که توسط تماشاگران در ورزشگاه‌ها خوانده می‌شوند. از مشهورترین این سرودها می‌توان به سرود، “تا زنده ام ، انگلیسی هستم” ” انگرررلند انگرررلند” یا سرود ” خداوند نگه‌دار ملکه باد” اشاره کرد .

مربیان انگلستان

از آغاز تاکنون ۱۷ سرمربی هدایت تیم ملی انگلیس را برعهده داشته‌اند . نخستین سرمربی این تیم والتر وینترباتم بود که به مدت ۱۶ سال از ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۲ هدایت این تیم را برعهده داشت . هم‌اکنون نیز سرمربی این تیم گرت ساوتگیت است که از سال ۲۰۱۷ تاکنون پس از برکناری روی هاجسون هدایت این تیم را برعهده دارد .

بیشترین های تیم ملی انگلیس

از رکورد های بیشترین انگلستان میشود از بیشترین گل که به نام وین رونی ، بیشترین بازی که بنام پیتر شیلتون ، بیشترین کاپیتانی بنام بیلی رایت نام برد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا