فوتبال

تیم ملی ایتالیا

تاریخچه ایتالیا

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه ابتدایی تیم ملی ایتالیا

تیم ملی فوتبال ایتالیا ، نماینده ایتالیا در رقابت‌های فوتبال پس از اولین دیدارشان در سال ۱۹۱۰ و در مقابل فرانسه است . این تیم تحت نظارت فیفا بوده و توسط یوفا کنترل می‌شود همچنین تصمیم گیرنده اصلی و هدایت کننده این تیم فدراسیون فوتبال (FIGC) می‌باشد .

استادیوم خانگی

 تیم ملی این کشور بازی‌های خانگی خود را در استادیوم‌های مختلفی برگزار می‌کند و محل تمرینات این تیم کمپ تمرینی کوورچیانو در شهر فلورانس می‌باشد .

ایتالیا در جام های جهانی

یکی از موفق‌ترین ملی جهان در جام‌های جهانی است : ۴ بار قهرمانی (۱۹۳۴، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲ و ۲۰۰۶) ، ۲ بار نایب قهرمانی (۱۹۷۰ و ۱۹۹۴) ، ۱ بار مقام سومی (۱۹۹۰) و ۱ بار مقام چهارمی (۱۹۷۸) .

 ناگفته نماند اولین کشوری است که توانست از عنوان قهرمانی خود در جام جهانی (در سال ۱۹۳۴) دفاع کند ، همچنین ملی ایتالیا در زمان جنگ جهانی دوم در بین سال‌های ۱۹۳۸ تا ۱۹۵۰ با در اختیار داشتن جام قهرمانی این مسابقات به مدت ۱۲ سال بیشتر از هر تیم دیگری این جام را در خانه نگه داشته‌است .

جام ها و افتخارات دیگر ایتالیا

 علاوه بر این، ایتالیا ۲ بار موفق به فتح جام ملت‌های اروپا در سال‌های ۱۹۶۸ و ۲۰۲۰ شده‌است . کسب مدال طلای المپیک تابستانی (۱۹۳۶) و دو عنوان قهرمانی در جام بین‌المللی اروپای مرکزی در سال‌های (۱۹۲۷-۱۹۳۹ – ۱۹۳۳-۱۹۳۵) در کارنامه این تیم وجود دارد.

پیراهن و نماد تیم ایتالیا

تیم ملی آن ها به آتزوری معروف می‌باشد ( آتزوری به معنای آبی لاجوردی می‌باشد) ، رنگی که در لباس اول این تیم معمولاً به چشم می‌خورد و دلیل آن رنگ سنتی قلعه خاندان سلطنتی ساوی بود که از سال ۱۸۶۰ تا سال ۱۹۴۶ در آن کشور حکمرانی می‌کردند . در وسط پرچم ایتالیا که سفید رنگ است علامت صلیب شبیه به پرچم سوئیس و تاجی قرار داشت و خط آبی رنگ دور صلیب بود که رنگ حکومت سلطنتی بود .

حکومت کشور ایتالیا

دو قهرمانی اول خود در جام جهانی را در زمان سلطنت ساوی ها کسب کرد . بعد از سقوط سلطنت و برپایی جمهوری رنگ لاجوردی تیم ایتالیا تغییر نکرد و همچنان پابرجاست .

برترین بازیکنان

از بازیکنان معروف می‌توان به دینو زوف ، جوزپه مئاتزا ، جانی ریورا ، پائولو روسی ، جوزپه برگومی ، فرانکو بارزی ، روبرتو دونادونی ، پائولو مالدینی ، روبرتو باجو، فرانچسکو توتی ، الساندرو دل پیرو ، الساندرو کاستاکورتا ، فیلیپو اینزاگی ، آندره آ پیرلو ، الساندرو نستا ، جیان لوئیجی بوفون ، جورجو کیه‌لینی ، سالواتوره اسکیلاچی ، فابیو کاناوارو ، لئوناردو بونوچی ؛ و کریستین ویری اشاره کرد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا