بیوگرافیفوتبال

بیوگرافی دیگو مارادونا

حواشی و ناگفته های دیگو مارادونا

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

دیگو آرماندو مارادونا متولد 30 اکتبر 1960 بود. ایشان در تاریخ 25 نوامبر 2020 فوت کرد. محل تولد ایشان بوئنوس آیرس می باشد.

مارادونا سرمربی و بازیکن بازنشستهٔ آرژانتینی بود. دیگو مارادونا بهترین بازیکن تاریخ به‌ شمار می‌رفت. همواره تعداد زیادی از بازیکنان و مربیان معروف، کارشناسان، مجلات فوتبال و همواره هواداران رشته فوتبال، دیگو مارادونا را برترین بازیکن تمام دوران فوتبال می دانند.

در نظرسنجی‌ ای که از سمت فیفا برقرار شد، وی همراه با پله برنده برترین بازیکن‌ قرن بیستم شد. دیگو مارادونا با تیم ملی آرژانتین و با درخشش خود در جام جهانی به قهرمانی رسید.

استعداد، تکنیک، چابکی، دید عالی، پاس های نامی دیگو، کنترل توپ فوق العاده و دریبل زنی مهار نشدنی دیوانه وار مارادونا باعث شده بود. تا با وجود قد کوتاهش که دارد. در فوتبال اسطوره باشد و به او لقب پسر طلایی را بدهند.

دیگو مارادونا نویسنده کتاب ال دیگو

جوانی مارادونا

دیگو مارادونا با استعدادترین بازیکن فوتبال دنیا بوده است. او در خانواده‌ ای بی بضاعت و پر جمعیت متولد شده بود. دیگو مارادونا فوتبال را در باشگاه آرجنتینوس جونیورز شروع کرد است.
او در سن 15 سالگی بود که به تیم اول باشگاه پیوست. ایشان در حالی که فقط 17 سال داشت به تیم ملی آرژانتین دعوت شد و در برابر تیم ملی مجارستان 45 دقیقه بازی کرد.
قدرت بازی‌ سازی و پاس‌ های بلند و کوتاه سانتی متری و قدرت حفظ توپ و هوش زیاد رهبری تیم در میانه میدان و ضربه‌ های ناگهانی حفظ تعادل و بسیاری از خصوصیات دیگر به یک فوتبالیست تراز اول تبدیل شد.

فعالیت مارادونا

مارادونا از سال 1977 برای تیم جوانان و بزرگسالان کشور آرژانتین بازی کرد. او 91 گل برای تیم ملی سرزمین خودش یعنی آرژانتین به ثمر رساند.
بوکا جونیورز و بارسلونا و ناپولیو سویا تیم های باشگاهی مشهوری است که دیگو مارداونا را در ترکیب اصلی خود قرار داد. او در مدت 20 سال فعالیت باشگاهی در سر تا سر دنیا 259 گل به ثمر رساند. ‌
زندگی دیگو مارادونا | علت فوت دیگو مارادونا و واکنش فوتبالیست ها به درگذشت او

حواشی و ناگفته ها

دیگو عشقش کیک و کوکایین و کتک کاری بود. ایشان بارها خبرنگاران را به طور مختلف مورد ضرب و شتم زیاد قرار داد. و از نظر اخلاقی تند رو ترین فوتبالیست آرژانتین در چند دهه اخیر به شمار می رود.
مردم آسیا و اروپا، بارها شاهد رفتار و اخلاق خشونت آمیز دیگو مارادونا با خبرنگاران و گاهی با تماشاگران فوتبال بوده اند. کمتر در روزگار الان از سوی بازیکن های فوتبال و حتی ورزشکاران دیگر رشته ها مشاهده می شود.
نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

Famosh

با مطالب متفاوت در خدمت شما هستم امیدوارم رضایت داشته باشید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا