فوتبال

تاریخچه باشگاه منچستر سیتی

من سیتی ، قهرمان جدید !

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه منچستر سیتی

باشگاه منچستر سیتی در سال 1800 در شهر منچسر انگلیس تاسیس شد و ابتدا نام خود را سنت مارک گذاشت و سپس در سال 1894 به منچسر سیتی تغییر یافت .

در سال ۲۰۰۸ ، منچسترسیتی توسط گروه ابوظبی یونایتد به مبلغ ۲۱۰ میلیون پوند خریداری شد . در سال ۲۰۱۷ سیتیزن‌ها با هدایت گواردیولا توانستند ۱۰۰ امتیاز کسب کنند و از حیث بیشترین امتیاز در تاریخ لیگ برتر رکورد دار شدند .  سال ۲۰۱۸ سیتیزن‌ها چهار جام را بدست آوردند و یک رکورد بی‌سابقه را به ثبت رساندند . کسب همه جام‌های داخلی در انگلیس و اولین تیم مردان انگلیس شدند که سه‌گانه داخلی را به دست آورده‌است . منچسترسیتی از نگاه کارشناسان بین ۵ تیم برتر دنیا از نظر کسب بیشترین درآمد از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ قرار دارد .

ورزشگاه خانگی

ورزشگاه خانگی منچسترسیتی در شرق شهر منچستر است ، که از سال ۲۰۱۱ به دلیل اسپانسرینگ ، با عنوان ورزشگاه اتحاد شناخته می‌شود . از اواخر فصل ۰۳– ۲۰۰۲، زمانی که سیتی از ماین رود (ورزشگاه قبلی سیتی) نقل مکان کرد ، اتحاد ورزشگاه خانگی سیتی بوده‌است . قبل از انتقال به ورزشگاه اتحاد ، منچسترسیتی بیش از ۳۰ میلیون پوند برای تبدیل آن به یک ورزشگاه فوتبالی خرج کرده‌است. مسابقه افتتاحیه استادیوم اتحاد با پیروزی ۲–۱ برابر بارسلونا همراه بود . ظرفیت فعلی ورزشگاه اتحاد حدود ۵۵٬۰۹۷ است . سیتی پس از انجام بازی‌های خانگی در پنج استادیوم بین سالهای ۱۸۸۰ و ۱۸۸۷ ، استادیوم فوتبال هاید رود را بعنوان ورزشگاه خانگی خود معرفی کرد و ۳۶ سال این ورزشگاه میزبان بازی‌های خانگی سیتی بود .

هواداران

رکورد پر تماشاگرترین بازی خانگی در تاریخ انگلستان را منچستر سیتی در سال ۱۹۳۴ در یک چهارم نهایی جام حذفی و در جریان پیروزی یک برصفر مقابل استوک سیتی در ورزشگاه خانگی خود یعنی ماین رود با۸۴۵۶۹نفر ( که تا ۸۸۰۰۰نفر هم روایت شده ) به ثبت رساند آن هم در حالی که ظرفیت ورزشگاه ماین رود۳۵۰۰۰نفر به صورت نشسته بود . در شهر منچستر نیز منچستر سیتی همواره محبوب مردم فقیر نشین و کارگر نشین بوده و در این شهر بر خلاف همشهری خود منچستریونایتد که تیم اشراف‌زادگان و پولداران شهر به حساب می‌آمد هوادار بیشتری داشته‌است و دارد . جالب است بدانید که طولانی‌ترین حضور در استادیوم هم متعلق به منچستر سیتی است .

لباس و نشان تیم

کیت‌های خانگی و اول منچسترسیتی آبی آسمانی و سفید است . کیت‌های سنتی و خارج از خانه سیتی قرمز یا سیاه ( از دهه  ۱۹۶۰) بوده‌است . با این حال ، در سال‌های اخیر از چندین رنگ در کیت‌های خارج از خانه استفاده شده‌است . ریشه کیت‌های خانگی این باشگاه مشخص نیست ، اما شواهدی وجود دارد که سیتی از سال ۱۸۹۲ یا قبل آن از کیت‌های آبی استفاده می‌کرده‌است . کتابچه ای تحت عنوان باشگاه‌های معروف فوتبال – منچستر سیتی که در دهه ۱۹۴۰ منتشر شد نشان می‌دهد که وست گورتون ( نام قبلی سیتی ) در اصل با کیت‌های قرمز و سیاه بازی می‌کرده‌است و گزارش‌های مربوط به سال ۱۸۸۴ نشان می‌دهد که سیتی از پیراهن‌های مشکی که بر روی آن صلیب سفید قرار دارد استفاده کرده‌است .

در ۱۵ اکتبر  ۲۰۱۵ ، هواداران پس از سالها انتقاد از طراحی لگو ۱۹۹۷ ، سیتی اعلام کرد که قصد دارد با مشاوره و مشورت با هواداران یک لگو جدید انتخاب کند . پس از مشورت با هواداران ، سیتی در اواخر نوامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد که نشان فعلی باشگاه به موقع با نسخه جدیدی جایگزین خواهد شد که به سبک نسخه‌های قدیمی و دایره ای طراحی می‌شود .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا