بیوگرافیموسیقی

بیوگرافی توپاک شکور

توپاک خواننده رپ امریکایی

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

تاریخچه و بیوگرافی توپاک شکور

توپاک آمارو شکور با نام تولد لیسین پریش کروکس؛ ۱۶ ژوئن ۱۹۷۱ – ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۶) رپر آمریکایی بود . او را یکی از تاثیرگذارترین رپرهای تمام دوران دانسته‌اند . بیش از ۷۵ میلیون از آثار او در سراسر جهان به فروش رفته است که او را به یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی تبدیل کرده‌است .

بیوگرافی توپاک شکور

بسیاری از ترانه‌های شکور به دلیل پرداختن به مسائل اجتماعی آن زمان‌ها مورد توجه قرار گرفته‌است و از او به‌عنوان نمادی از کنشگری علیه نابرابری یاد کرده‌اند .

شکور در اواخر حرفهٔ خود در سالن استودیوی ضبط نیویورک پنج گلوله خورد و مشکلات قانونی از جمله حبس را تجربه کرد . در سال ۱۹۹۵، او به‌اتهام سوءاستفاده جنسی هشت ماه را در زندان سپری کرد ، اما در دادگاه تجدید نظر آزاد شد . پس از آزادی ، او با لیبل دث رو رکوردز قرارداد بست و در رقابت رو به رشد هیپ هاپ ژانرهای ایست کست–وست کست دخیل بود . شکور در سال ۱۹۹۶ توسط یک مهاجم ناشناس در تیراندازی لاس وگاس چهار بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و شش روز بعد در ۲۵ سالگی درگذشت . در سال  ۲۰۰۲، نام او وارد تالار مشاهیر هیپ هاپ شد . در سال ۲۰۱۷ ، نام او در اولین سالی واجد شرایط بودن وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد . نام شکور در میان ۱۰۰ هنرمند برتر تمام دوران مجلهٔ رولینگ استون قرار گرفته‌است .

خانواده توپاک شکور

آفنی مادر او عضو گروه پلنگ‌های سیاه بود . وقتی که او توپاک را باردار بود ، به علت بمب‌گذاری به ۳۰ سال زندان محکوم شد ، ولی بدون وکیل ، از خودش دفاع کرد و یک ماه قبل از تولد توپاک از زندان آزاد شد و توپاک تا سال ۱۹۹۴ پدرش را نمی‌شناخت . توپاک هم طبق عقاید گروه پلنگ‌های سیاه بزرگ شد . او به همراه مادر و خواهر ناتنی‌اش در فقر بزرگ شد و به محله‌های مختلف نیویورک پناه می‌آورد . به همین دلیل همیشه ارتباط زیادی با مردم نداشت و همیشه به فکر شعر گفتن و نوشتن خاطره بود . در ۱۲ سالگی به یک کمپانی تئاتر پیوست . ۱۵ سالگی با مادرش به بالتیمور در مری لند رفت و در مدرسهٔ هنر بالتیمور قبول و تبدیل به یک شاگرد دوست داشتنی شد . همان‌جا بود که اولین قطعهٔ رپ خود را با اسم “MC New York ” ساخت .

مرگ توپاک شکور

توپاک در طول زندگی دشمنان زیادی داشت اما مهم‌ترین دشمنی اش با نوتوریوس بی.آی. جی (به انگلیسی: Notourious B.I.G) و کمپانی پشتیبان او بدبوی (به انگلیسی: Bad Boy) بود . این دو نفر در ابتدا دو دوست صمیمی و همکار و شریک تجاری و هنری بودند .

هنگامی که نوتوریوس بی.آی.جی چهره‌ای کمتر شناخته شده بود ، توپاک به دلایلی که به هردوی
آن‌ها مربوط می‌شد در زندان بود و از طریق رادیوی محلی و البته مجلهٔ وایب از گفته‌های همکار
و دوست گذشتهٔ خود نوتوریوس بی.آی.جی و شریک تجاری جدید او پاف ددی بسیار خشمگین شد .
او به علت مشکلات قانونی پیش رو تصمیم داشت تا از ادامه در «بازی‌رپ» انصراف دهد ، اما با شنیدن
اظهارات پاف ددی و نوتوریوس بی.آی.جی در بارهٔ او و استعداد هنری او تصمیم خود را تغییر داد و
تصمیم گرفت برگردد تا انتقام خود را بگیرد . ازطرف دیگر توپاک دشمنی خودش را با نوتوریوس بی. آی
جی ادامه می‌داد و در آهنگ Hit em up بهترین دیس ترک حال حاضر دنیا ، به شدت به او حمله کرد
و او را مورد انتقادهای شدید و بی‌پروایانه قرار داد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا