بیوگرافی

بیوگرافی پگاه آهنگرانی؛ بازیگر جنجالی ایرانی

ماجرای دستیگری پگاه آهنگرانی

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

بیوگرافی پگاه آهنگرانی بازیگر و مستند ساز خوب ایرانی توجه خیلی افراد را دربر گرفته است. پگاه متولد 2 مرداد 1363 در شهر اراک می باشد. مادر پگاه منیزه حکمت و پدرش جمشید اهنگرانی که هر دو از کارگردانان خوب سینما می باشند. پگاه از همان کودکی علاقه زیادی به بازیگری داشت. در ادامه مقاله ای راجب این بازیگر بسیار خوب را در مجله بت کولونی مشاهده می کنید.

بیوگرافی پگاه آهنگرانی
بیوگرافی پگاه آهنگرانی

بیوگرافی پگاه اهنگرانی

پگاه اهنگرانی در سال 1369 که فقط 6 سال داشت. در فیلم گربه اواز خوان که کارگردان این فیلم کامپوزیا پرتوی می باشد، جلوی دوربین رفت. پگاه در دومین بازی خود در سن 15 سالگی با فیلم دختری با کفش کتانی خوب درخشید و در این فیلم مورد توجه عموم مردم قرار گرفت. از جمله فیلم هایی که این بازیگر فعال در کارنامه کاری خود به عنوان بازیگر به ثبت رساند. می توان به اخراجی ها ساخته مسعود ده نمکی، تماشاخانه، آقا یوسف، صدا ها، خواب زمستانی، سه زن و غیره اشاره کرد.

ماجرای دستیگری پگاه

پگاه آهنگرانی در سال 2011 با دعوت نامه ای که از سمت دویچه وله برای او به مضمون دعوت به جام جهانی فوتبال زنان، ارسال شد قصد داشت که به آلمان برود. به دلیل وجود محدودیت قانونی در آن زمان و مخالفت مقامات ایرانی از این امر ممتنع شد. پگاه اهنگرانی در تیر ماه سال 90 شمسی توسط حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی در خانه خود تحت بازجویی قرار گرفت و دستگیر شد. پس از آن به دادگاه احضار شد و طبق بیوگرافی پگاه آهنگرانی برخی از توضیحات را به دادگاه در آن زمان ارائه داد.

جوایز و افتخارات پگاه

بر اساس بیوگرافی پگاه اهنگرانی، او توانست جوایز بسیار فراوانی در عرصه های کشوری و بین المللی و داخلی را کسب کند. او در سال 78 شمسی توانست دیپلم افتخار کسب کند. وی جایزه بهترین نقش آفرینی را برای فیلم دختری با کفش های کتانی را در عرصه ملی کسب کرد. همچنین جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره قاهره و جشن تصویر و تقدیر نامه در جشنواره برلین از افتخارات بزرگ پگاه می باشد. او در سال های 80، 84 و 1401 نیز جایزه های بسیار فراوانی به خاطر فیلم های زندان زنان، فیلم کوتاه اصفهان و من سعی می کنم فراموش نکنم اخذ کرده است.

پیش بینی آنلاین فوتبال

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا