بیوگرافی

بیوگرافی سدا تورکمن

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

باعث ازدیاد اشتباه استفاده از نام “Seda Turkmen” برای سِدا بایکان هستید. نام صحیح او “Seda Bakan” است. در ادامه، برخی از اطلاعات بیوگرافی درباره سِدا بایکان را ارائه میدهیم:

سِدا بایکان در 26 ژوئن 1985 در شهر ازمیر ترکیه متولد شد. او از خانواده‌ای فعال در صنعت تئاتر و سینما بوده و از جوانی به بازیگری علاقه‌مند شد. در سال 2003 وارد دانشگاه هنرهای زیبا در ازمیر شد. و در رشته بازیگری تحصیل کرد.

سِدا بایکان شهرت خود را با بازی در سریال تلویزیونی “Muhteşem Yüzyıl” (دهکده) کسب کرد. نقش گلسم را در این سریال بازی کرد و بسیار مورد توجه و تحسین قرار گرفت. این نقش برجسته‌اش باعث شد تا در سال 2011 جایزه بهترین بازیگر زن را در مراسم Altın Kelebek (پروانه طلایی) بگیرد.

علاوه بر بازی در سریال “Muhteşem Yüzyıl”، سِدا بایکان در سال‌های بعدی نیز در سریال‌های محبوب دیگری همچون “Güzel Köylü” (دهکده زیبا)، “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” (زورباها حاکم می‌شوند) و “Çukur” (گودال) نقش‌های مهمی را ایفا کرده است.

او به عنوان یکی از صدای برجسته صنعت سینما و تلویزیون در ترکیه شناخته شد است و با استعداد و زیبایی خود توانست جمعیت زیادی از هواداران را به خود جذب کند.

آغاز شهرت سدا تورکمن

شهرت سِدا تورکمن، بازیگر ترکیه‌ای، با بازی در سریال تلویزیونی “Muhteşem Yüzyıl” (دهکده) آغاز شد. او در این سریال نقش گلسم را بازی کرد و با بازی برجسته خود توانست توجه و تحسین بسیاری را به خود جلب کند. نقش گلسم به او جوایز و اعتبار فراوانی را نیز به ارمغان آورد.

آغاز شهرت سدا تورکمن

او در سال 2011 جایزه بهترین بازیگر زن را در مراسم Altın Kelebek (پروانه طلایی) برد. از آن زمان به بعد، سِدا تورکمن در سریال‌های محبوب دیگری همچون “Güzel Köylü” (دهکده زیبا)، “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” (زورباها حاکم می‌شوند) و “Çukur” (گودال) نیز نقش‌های مهمی را بازی کرده است و به عنوان یکی از صدای برجسته صنعت سینما و تلویزیون در ترکیه شناخته شده است.

سریال ها و فیلم های سِدا تورکمن

سِدا تورکمن، علاوه بر شهرتش در سریال “Muhteşem Yüzyıl”، در سریال‌ها و فیلم‌های دیگری نیز نقش‌های مهمی را بازی کرده است. در زیر لیستی از برخی از سریال‌ها و فیلم‌هایی که او در آنها حضور داشته است را برایتان آورده‌ام:

سریال ها و فیلم های سِدا تورکمن

– “Güzel Köylü” (دهکده زیبا، 2014-2015): در این سریال، سِدا تورکمن نقش “Cennet” را بازی کرد.

– “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” (زورباها حاکم می‌شوند، 2015-2021): او در این سریال در نقش “İnci” حضور داشت.

– “Çukur” (گودال، 2017-2021): سِدا تورکمن در این سریال نقش “Vartolu” را بازی کرد.

– “Bir Umut Yeter” (یک امید کافی است، 2018-2019): در این سریال، او نقش “Elif” را داشت.

– “Arif V 216” (2018): در این فیلم کمدی، سِدا تورکمن نقش “Aslı” را بازی کرد.

این لیست تنها چند مثال از سریال‌ها و فیلم‌هایی است که سِدا تورکمن در آنها حضور داشته است. او همچنین در سایر مجموعه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی ترکیه نیز نقش‌های متنوعی را بازی کرده است.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا