بیوگرافیفوتبال

علی کریمی بیوگرافی

معرفی جادوگر فوتبال ، علی کریمی !

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

معرفی ابتدایی علی کریمی

علی کریمی ، متولد 17 آبان 1357 در کرج است . او بازیکن سابق پرسپولیس و بایرن مونیخ و همینطور تیم ملی ایران است . کریمی در طی دوران بازیکنی خود ، همیشه شماره 8 را بر تن میکرد و لقب او جادوگر بود . نقش اصلی او در ترکیب بازی سازی به همراه مهارت دریبل بالایش بود .

فوتبال علی کریمی در امارات و بایرن مونیخ

کریمی بعد از پرسپولیس ابتدا به امارات رفت و درخشش بسیار بالایی داشت . بعد از اولین فصل حضورش توانست اقای گل امارت شود و عنوان بهترین لژیونر را مال خود کند . بعد از این مسیر او به آلمان رفت و به تیم بایرن مونیخ پیوست . او در آنجا هم قهرمانی بوندسلیگا و هم قهرمانی در جام حذفی را بدست آورد . و بعد از دو فصل مجددا به ایران و تیم پرسپولیس ، و از آنجا هم به تراکتور پیوست تا پایانی بر دوره بازیکنی جادوگر باشد .

فعالیت های فوتبالی علی کریمی

خارج از زمین ، علی کریمی برای مدتی دستیار کارلوس کیروش در تیم ملی بود . که با به وجود آمدن اختلافاتی تصمیم به جدایی و مربی گری سپید رود رشت گرفت . بعد از اون دوره ها ، او سعی کرد ریاست فدراسیون فوتبال را بدست بیاورد که تلاش های مبنی بر نرسیدن او به این جایگاه باعث کنار کشیدن او از این داستان شد .

مهاجرت علی کریمی به کانادا از دبی

بعد از این شرایط ، کریمی به دبی مهاجرت کرد . اما شرایطی که در ایران به دلیل اعتراضات سراسری ایجاد شد ، باعث بروز خشم و واکنش و حمایت از مردم توسط برخی سلبریتی ها از جمله علی کریمی شد که در نهایت منجر به مهاجرات دوباره او از دبی به کانادا برای دست یابی به امنیت بیشتر شد .

اموال علی کریمی

به گفته او ، تمام اموال او در ایران سرمایه گذاری شده و هیچ کدوم از آنها فروش و به خارج از کشور انتقال داده نشده است . اما با وجود این مسائل تمام آن ها در ایران بلوکه و پلمپ شده اند و خود علی کریمی هم بار ها مورد تهدید قرار گرفته است و به نظر می آید که دیگر راه برگشتی به کشور خودش ندارد .

بازی های ملی علی کریمی

کریمی اما در تیم ملی شرایط خوبی بر خلاف عملکردش اصلا نداشت و بار ها و بار ها از لیست تیم ملی خط خورد . از مهم ترین آنها ، دوره مربیگری افشین قطبی و علی دایی بود که به علت اعتراض به شرایط موجود و صحبت هایی پشت پرده او چندین سال از تیم ملی خط خورد و دوره های جام جهانی و آسیایی را از دست میداد .

 

رکورد ها و افتخارات 

از رکورد های جادوگر میتوان به گلزن ترین هافبک پرسپولیس ، بهترین گلزن تاریخ فوتبال ایران جلوی تیم های اروپایی ، گلزنی در اولین مسابقه در لیگ قهرمانان و بسیاری از رکورد های دیگر اشاره کرد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا