بیوگرافیفوتبال

روبرتو کارلوس کیست؟

بیوگرافی روبرتو کارلوس

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

روبرتو کارلوس

روبرتو کارلوس دا سیلوا روشا، مخفف به روبرتو کارلوس، مدافع چپ تیم ملی برزیل در 10 آوریل 1973 در همان برزیل بدنیا آمد.

تیم های روبرتو کارلوس

او در تیم های متفاوتی از جمله رئال مادرید اسپانیا، اینتر میلان ایتالیا،  فنرباغچه ترکیه و همچنین تیم ملی برزیل در پست مدافع کناری بازی کرده است.

فوتبال خود را در باشگاه پالمریاس برزیل شروع کرد و توانست جام های متعددی از جمله جام حذفی و لیگ برتر برزیل را بدست بیاورد . سپس از آنجا به تیم اینتر میلان ایتالیا پیوست . بعد از آن در سال 1996 به اسپانیا و باشآنجا به تیم ۀآااگاه رئال مادرید رفت و تا سال 2007 در آنجا بود.

جام ها و افتخارات روبرتو کارلوس

کارلوس موفق به کسب 3 چمپیونزلیگ، 4 قهرمانی لالیگا و 3 جام حذفی اسپانیا با تیم رئال مادرید بشود. او همچنین بار ها در تیم منتخب سال فیفا و برترین بازیکنان خارجی شده است.

در تیم ملی برزیل هم توانست در سال 2002 قهرمان جام جهانی بشود و همچنین در سال های 1997 – 1999 قهرمان کوپا آمریکا برزیل شود.

ضربه آزاد های روبرتو کارلوس

از مهم ترین علل معروفیت کارلوس، ضربه آزاد های کات دار او در مسابقات است . میانگین سرعت ضربه های شروع مجدد او به 170 کیلومتر بر ساعت هم میرسد و با کات و تغییر مسیری که میداد کار را برای هر دروازه بانی مشکل میکرد.

ترک رئال مادرید

روبرتو در بازی 1/8 لیگ قهرمانان اروپا فصل ۰۷–۲۰۰۶ مقابل بایرن‌مونیخ دچار اشتباه در کنترل توپ شد تا ثانیه دهم این مسابقه، دروازه رئال با سریع‌ترین گل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا باز شود. او به خاطر این لو دادن توپ، که موجب حذف مادرید در لیگ قهرمانان شد، زیر بار انتقادات قرار گرفت و بعد اعلام کرد که در انتهای این فصل قراردادش را فسخ و رئال مادرید را ترک می‌کند. او در این فصل اُفت زیادی کرده بود.

قرارد داد با فنرباغچه ترکیه

بعد از فسخ با رئال مادرید در سال 2007 به ترکیه رفت. با قراردادی 2 ساله در پست مدافع مشغول به کار در این تیم شد. اولین گل خود را هم برای این تیم در مقابل تیم  سیواس‌اسپور با ضربه سر زد . در دو سال 2007 و 2009 هم با این تیم تواسنت قهرمان سوپرکاپ ترکیه شود و این جام را به بالای سر ببرد.

بازنشستگی کارلوس از فوتبال

بعد از چند تیم در آخر به تیم آنژی ماخاخ قلعه در لیگ روسیه پیوست و در همانجا هم بازنشسته شد. در سال 2012 به حرفه مربیگری پرداخت.

 

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا