بیوگرافیفوتبال

رونالدینیو کیست؟

بیوگرافی رونالدینیو

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

بیوگرافی مقدماتی رونالدینو

رونالدو ده آسیس موریرا یا همان رونالدینیو در 21 مارس سال 1980 در برزیل متولد شد. رونالدینیو بازیکن فوتبالی است که در حال حاظر بازنشسته است. اما در زمان خود ، در تیم های بارسلونا اسپانیا، آث میلان ایتالیا، پاریس سنت ژرمن فرانسه و همچنین تیم ملی برزیل در پست مهاجم توپ میزد.

افتخارات و جام های رونالدینیو

به او لقب شاعر فوتبال را نسبت داده بودند و توانسته بود در دو سال 2004-05 توپ طلا سال را برای خود کند.

او جام های متعددی از جمله قهرمانی در لایگا اسپانیا، قهرمانی در سری آ ایتالیا، قهرمانی در کوپا آمریکا و جام جهانی به همراه تیم برزیل و … را بدست آورده است. چندین جایزه فردی دیگر مانند کفش طلا، توپ طلا، بهترین بازیکن سال اروپا و … را نیز بدست آورده است .

تیم های رونالدینیو

رونالدینیو فوتبال خود را با تیم گرمیو در برزیل شروع کرد و با درخشش فروان خودش توانست از آن جا به تیم پاریس سنت ژرمن فرانسه انتقال پیدا کند و سپس از آن تیم به بارسلونا. او در بارسلونا به اوج دوران فوتبال خود رسید و توانست قهرمانی های اروپا و لالیگا را با این تیم بدست بیاورد . بعد از مصدومیت های پی در پی که برای او اتفاق افتاد مجبور به ترک این تیم و بازگشت به باشگاه های برزیل کند و در آنجا به ادامه فوتبال و بازنشستگی از آن بپردازد.

رونالدینیو در تیم ملی برزیل

در تیم ملی برزیل توانست 99 بازی را در پست مهاجم و هافبک هجومی انجام بدهد و 33 گل در آن بازی ها به ثمر برساند. رونالدینیو در برزیل جزو اسطوره های فوتبال و تیم منتخب برزیل قرار دارد و یکی از موثر ترین مهره ها در زمان خود بوده است.

سپس با تیم ملی برزیل توانست در سال 2002 قهرمان جام جهانی بشود و جام را به بالای سر خود ببرد.

خانواده رونالینیو

او با فردی به نام خاناینا ناتیل ویانا مندس که مجری یکی از شبکه های تلویزیونی است ازدواج کرد و صاحب یک دختر هم شد . او یک برادر هم دارد که باعث بدنامی های بسیاری برای وی شد.

آن ها پرونده های زیادی در دادگاه ها از جمله پولشویی 50 میلیون یورویی، استفاده از گذرنامه جعلی، فسخ قرارداد با شرکت کوکاکولا و … دارند که به خاطر آن ها مدتی هم در زندان ها گذرانده اند.

رونالدینیو از سال 2017 تواسنته است با قرار داد باشگاه بارسلونا ، سفیر این تیم شود و اکنون مجددا مشغول این تیم است.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا