بیوگرافی

امینم کیست ؟

معرفی رپر آمریکایی ، امینم !

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

معرفی مقدماتی امینم

مارشال بروس مدرز سوم زادهٔ ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ که با نام حرفه‌ای امینم شناخته می‌شود، رپر، ترانه‌نویس و تهیه‌کننده موسیقی آمریکایی است . امینم با فروش تخمینی بالغ بر ۲۰۰ میلیون از آثارش، یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی در تاریخ است . او بابت محبوب‌کردن موسیقی هیپ هاپ در مرکز آمریکا معروف است و از سوی منتقدان به‌عنوان یکی از برترین رپرهای تمام دوران تلقی می‌شود . موفقیت جهانی و آثار تحسین‌شدهٔ امینم به‌طور گسترده‌ای برای شکستن موانع نژادی و پذیرش رپرهای سفیدپوست در موسیقی عامه‌پسند در نظر گرفته می‌شود . گرچه بسیاری از کارهای هنر هنجارشکنش در اوایل دههٔ ۲۰۰۰ بحث‌برانگیز شد ، اما او توانست به جلوه‌گری از خشم مردم طبقهٔ محروم آمریکا بدل شود .

شروع فعالیت جدی امینم

او پس از پخش آلبوم استودیویی بی‌نهایت ( ۱۹۹۶ ) و ئی‌پی اسلیم شیدی ئی‌پی ( ۱۹۹۷ ) ، با ناشر افترمث اینترتینمنت از دکتر دره قرارداد بست و سپس در سال ۱۹۹۹ با انتشار آلبوم اسلیم شیدی ال‌پی در میان مخاطبان جریان اصلی به محبوبیت رسید .

نمایشش نیز در سال ۲۰۰۲ پرفروش‌ترین آلبوم سال شد و هردو آلبوم در میان پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ جای گرفته‌اند .

فعالیت های خارج از موسیقی امینم

امینم در فیلم‌های واش (۲۰۰۱) ، آدم‌های بامزه (۲۰۰۹) ، مصاحبه (۲۰۱۴) و مجموعهٔ تلویزیونی دارودسته (۲۰۱۰) حضور افتخاری داشته‌است . او همچنین مشاغل دیگری از جملهٔ ناشر موسیقی شیدی رکوردز را توسعه داده‌است .

افتخارات و رکورد های امینم

در ایالات متحده، امینم دههٔ ۲۰۰۰ پرفروش‌ترین هنرمند موسیقی و دههٔ ۲۰۱۰، پرفروش‌ترین هنرمند موسیقی مرد شد . مجلهٔ بیلبورد از او به‌عنوان «هنرمند دههٔ» یاد کرد . آلبوم‌های مارشال مدرز ال‌پی ، نمایش او و ندای صحنه : پرطرفدارها و تک‌آهنگ‌های «خودتو غرق کن» ، «دروغ گفتنت را دوست دارم» و «نمی‌ترسم» از طرف انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا گواهی فروش الماس یا بالاتر دریافت کرده‌اند .

رولینگ استون نام او را در فهرست ۱۰۰ هنرمند بزرگ تمام دوران و ۱۰۰ ترانه‌نویس بزرگ تمام دوران قرار داده‌است . امینم افتخارات گوناگونی از جمله ۱۵ جایزهٔ گرمی ، هفت جایزهٔ موسیقی آمریکا ، ۱۷ جایزهٔ موسیقی بیلبورد و یک جایزهٔ اسکار دریافت کرده‌است . او ۱۰ آلبوم خود را در جایگاه نخست بیلبورد ۲۰۰ به ثبت رسانده‌است که همهٔ آن‌ها به‌طور پیاپی در هفتهٔ اول انتشارشان در جایگاه نخست این جدول ظاهر شده‌اند و همچنین پنج تک‌آهنگ در جایگاه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ به ثبت رسانده‌است . نام امینم در سال ۲۰۲۲ به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت .

خداحافظی موقت امینم

در سال ۲۰۰۵ بسیاری از کارشناسان صنعت موسیقی این باور بودند که پس از ۶ سال فعالیت رسمی در موسیقی رپ و گرفتن جوایز انبوه از جمله چند جایزه پلاتینیوم و جایزه اسکار بر آن است صحنه را برای همیشه ترک کند . این آلبوم چهارمین آلبوم متوالی او بود که در جدول ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد شماره ۱ شد .

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا