بیوگرافی

مانوئل نویر کیست؟

معرفی سنگربان آلمانی

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

بیوگرافی مانوئل نویر

مانوئل پیتر نویر سنگربان آلمانی تیم بایرن مونیخ است. او در 27 مارس 1986 در گلزیرکینشن آلمان متولد شد. او تا به حال برای تیم های شالکه، بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان به میدان رفت. و توانسته است رکورد های فوق العاده ای از خود به جا بگذارد.

جام ها و افتخارات مانوئل نویر

نویر چندین بار تواسنته است جایزه بهترین دروازه بانی سال در کسب کند. او همچنین تنها دروازه بانی است که به کاندیدا 3 نفره توپ طلا سال توانسته است راه پیدا کرده است. طبق آمار او در میان افرادی چون، بوفون، کاسیاس، ترشتگنو کورتوا، بهترین دروزاه بان یک ده اخیر فوتبال است.

شروع دوران حرفه ای مانوئل نویر

وی فوتبال خود را از تیم شالکه آلمان شروع کرد. و بعد از چند فصل توانست رکورد حضور کامل در زمین را در طی یک فصل بشکند. بعد از چند فصل درخشش در تیم شالکه او در سال 2011 به تیم بایرن مونیخ پیوست.

در آنجا هم خیلی زود به اوج رسید و توانست اکثر رکورد های دروازه بان بزرگ آلمانی یعنی الیور کان را جابه جا کند. او نقش بسیار در قهرمانی ها و برد های بایرن مونیخ، هم در لیگ آلمان و هم در چمپیونز لیگ دارد.

او همراه بایرن مونیخ توانست در دو سال 2013 و 2020 سه گانه جهان، یعنی قهرمانی در لیگ داخلی، چمپیونز لیگ و جام حذفی آلمان را بدست بیاورد. در همان سال 2013 نویر، بهترین دروازه بان جهان نام گرفت.

نویر در تیم ملی آلمان

وی برای تیم کشورش توانسته است 108 بازی ملی را که شامل تیم زیر 21 سال و بزرگسال است را انجام دهد. او در جام جهانی 2010 دروازه بان ثابت تیم ملی آلمان بود و تا مقام سومی هم پیش رفت. در جام جهانی 2014، آلمان توانست با درخشش بازیکنانش از جمله مانوئل نویر، با شکست آرژانتین در فینال، به قهرمانی جهان دست پیدا کند و همچنین نویر جایزه بهترین دروازه بان جام را فتح کند.

زندگی شخصی و همسر مانوئل نویر

او در شهر گلزنکیرشن آلمان به دنیا آمد. وی دارای چند موسسه خیریه هست به اسم خود که مختص حمایت از کودکان است. او در اتریش با نینا وایس همسر خود، در یک کلیسا ازواج کرد که البته چند سال بعد منجر به طلاق شد.

او اکنون با آنیکا بیسل ، هندبالیست بوندسلیگا آلمان در ارتباط است.

حواشی مانوئل نویر

او بعد از دومین ازواج ناموفق خود، درگیر یکسری از شایعات که به او لقب همجنسگرا را نسبت میدادند شد. این خبر به سرعت با کمک نشریه های اسپانیایی دست به دست شد.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا