بیوگرافی

رونالدو نازاریو کیست؟

معرفی رونالدوی برزیلی

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

معرفی رونالدو نازاریو برزیلی

رونالدو لوئیز نازاریو ده لیما یا همان رونالدو نازاریو، بازکین اسبق تیم ملی برزیل و باشگاه های بارسلونا، رئال مادرید، اینتر میلان و … است. او به علت سرعت و دقت در شوت خودش توانسته بود به یکی از برترین بازیکنان در پست مهاجم نوک تبدیل شود. مهارت دریبلینگ و ضربات او به قدری فوق العاده بود که تواسته بود برای چند سال متعدد جایزه برترین بازیکن سال را به دست بیاورد.

جام ها و افتخارات رونالدو نازاریو

جوایز فردی وی شامل 4 بار برنده شدن جایزه برترین بازیکن سال در سال های 1996، 1997، 1998، 2002 است .او جزو آقای گل های جام جهانی، حضور در لیست آقای گلی تیم ملی برزیل بعد از پله و نیمار و … است .

از جوایز تیمی رونالدو هم میتوان به قهرمانی در لیگ های داخلی با اینتر میلان در ایتالیا، بارسلونا و رئال مادرید در اسپانیا نام برد. او هرگز نتوانست طعم قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بچشد.

خانواده رونالدو نازاریو

او از همان کودکی زندگی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است. به علت تولد در خانواده ای بسیار فقیر و محله ای سطح پایین او همواره مشکلاتی داشته است. از همان کودکی مشغول به کار در سوپر مارکت بوده است و در همان محله خود مشغول به فوتبال بازی کردن میشده است. او نیز دارای 2 خواهر و برادر بزرگتر از خود است و عموی او یکی از فوتبالیستان خوب در تیم های برزیل بوده است.

شروع دوران فوتبال حرفه ای رونالدو نازاریو

رونالدو در همان نوجوانی توجه کارشناسان برزیل را جلب خود کرده بود و در مرحله تست تیم شهرداری برزیل هم به همراه 400 نفر دیگر شرکت کرده بود. گویا به علت نداشتن پول بلیط اتوبوس نتوانست به مرحله دوم برسد و از غربالگری حذف شد.

تیم های رونالدو نازاریو

او چند سال بعد به آیندهون هلند پیوست در اولین فصل بازی خود 30 گل را به ثمر رساند.

سپس از هلند با قرار دادی 17.6 ملیون یورویی به اسپانیا و تیم بارسلونا پیوست. او در فصل اول حضورش، در 49 بازی توانست 47 گل را به ثمر برساند و آمار خیره کننده ای از خود به جا بگذارد. و همینطور در فصل های دیگر هم ثبات خورد را حفظ کرد و هر ساله برنده کفش طلا اروپا میشد.

در آخر به عات مشکلات عمدی ایجاد شده توسط مدیران بارسلونا، نازاریو یک ماه قبل از تمام شدن قراردادش مجبور به ترک این باشگاه شد و از آنجا به اینتر میلان ایتالیا پیوست. بعد از چند سال با قرارداد 75 میلیون یورویی به رئال مادرید پیوست و تمام رکورد ها زا جمله فروش پیراهن را جا به جا کرد. در آنجا هم آمار خوبی به جا گذاشت .

بازنشستگی رونالدو نازاریو

 سرانجام به علت مصدومیت هم متداوم پای چپ دچارافت بدنی شد و از فوتبال برای همیشه خداحافظی کرد.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا