بیوگرافی

کاکا کیست؟

بیوگرافی کاکا برزیلی

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته ملقب به کاکا، بازیکن سرشناس برزیلی در 22 آوریل 1982 در ناحیه فدرال برزیل متولد شد.او با شماره 22 در پست هافبک هجومی در تیم های خود به میدان میرفت.

تیم های کاکا

کاکا در دوران فتبال خود در تیم های آث میلان، رئال مادرید، سائوپائولو و همچنین تیم ملی برزیل توپ زده است. او در 15 سالگی به تیم سائوپائولو برزیل پیوست. با درخشش خود توانست از آنجا با قراردادی 8.5 میلیون یورویی در سال 2003 به ایتالیا و تیم آث میلان بپیوندد. وی توانست در 30 بازی ابتدایی فصل، برای میلان 10 گل را در پست هافبک تهاجمی به ثمر برساند. سپس از انجا با قراردادی به ارزش 65 میلیون یورو که در آن زمان بعد از زین الدین زیدان به دومین قرار داد با ارزش نام گرفت، به رئال مادید اسپانیا پیوست و شروعی بر شکوفایی او در فوتبال بود.

جام ها و افتخارات کاکا

او با میلان توانست علاوه بر قهرمانی در لیگ داخلی ایتالیا، قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را نیز بدست بیاورد. او در سال 2007 به مقام بهترین بازیکن سال اروپا و همچنین دریافت توپ طلا رسید.

وی همچنین با رئال مادرید هم توانست چندین بار قهرمان لالیگا و سوپر کاپ اسپانیا بشود. او دو بار توسط تیم های آلمانی بایرن مونیخ و بورسیا دورتمند در لیگ قهرمانان، در مراحل حذفی شکست خورد. تا از کسب لیگ قهرمانان اروپا با کهکشانی ها باز بماند.

خانواده و زندگی شخصی کاکا

کاکا در خانواده ای مرفه بدنیا آمد که همواره مسیر را نسبت به بازیکنان مشهور دیگر برایش راحت تر میکردن. او دارای یک برادر بزرگتر است و همچنین پدر و مادر او در حوضه های مهندسی و معلمی به کار میپرداختند.

بعد از مهاجرت آن ها به سائوپائولو و ثبت نام کاکا در مدرسه فوتبال آن ها، کاکا توسط استعداد یاب برزیلی آن باشگاه کشف شد و دوران حرفه ای او شروع شد.

کاکا در تیم ملی برزیل

او اولین بار در سال 2001 برای تیم ملی برزیل دعوت شد که در آنجا شماره 10 تیم را بر تن میکرد. فراز و نشیب های زیاد وی در تیم برزیل و حضور و عدم حضورش از موانع پیشرفت او در زمینه ملی شد. در برزیل بیشتر از گل، در زمینه پاس گل موفق بود چند بار توانست جوایز مربوط به آن را در دره های مسابقه ای دریافت کند. سپس با مصدومیتی که برای ناحیه پا او پیش آمد، از تیم برزیل برای همیشه کناره گیری کرد.

بازنشستگی کاکا

سرانجام در سال 2017 با وجود پیشنهاد هایی از سایر تیم های سابق خود، ترجیح به بازنشستگی و فعالیت در حوزه مدیر ورزشی تیم ها گرفت.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا