بیوگرافی

زین الدین زیدان کیست ؟

معرفی کامل بازیکن فرانسوی

سایت حضرات سایت شرط بندی حضرات

زین‌الدین یزید زیدان یا همان زین الدین زیدان، ملقب به زیزو بازیکن سابق فرانسوی است. وی در 23 ژوئن 1972 در فرانسه متولد شد.

تیم ها و افتخارات زین الدین زیدان

او در دوران فوتبالی خودش علاوه بر تیم های باشگاهی و رده پایین فرانسه، در تیم های یوونتوس و رئال مادرید و همچنین تیم ملی فرانسه به میدان رفت.

زیدان تا به حال جوایز فردی بسیاری از جمله بهترین بازیکن سال اروپا، برنده توپ طلا، بهترین بازیکن سال لیگ های فرانسه، اسپانیا و ایتالیا، آقای گلی و … شد.

همچنین در رده جوایز تیمی توانست یکبار در سال 1998 با فرانسه قهرمان جام جهانی شود. او در پست هافبک هجومی در تیم ها به میدان میرفت و با تکنیک و سرعت بالایی که داشت، درصد مهار کردن خودش را به صفر حتی میرساند. ضربات سر و همچنین ضربات کاشته او به علت شتاب و دقت بالا بسیار معروف بودند.

وی فوتبال حرفه ای خود را با تیم یوونتوس در سال 1996 شروع کرد و توانست جزو کلیدی ترین بازیکنان آن تیم در آن سال ها باشد. و در 151 بازی 34 گل به ثمر رساند و قهرمانی هایی مانند لیگ ایتالیا را بدست آورد.

سپس از آنجا با قرارداد 74 میلیون یورویی، به تیم رئال مادرید در اسپانیا پیوست و توانست به اوج فوتبال خود با این تیم برسد.

در 155 بازی توانست 31 گل را برای کهکشانی ها به ثمر برساند و جزو اسطوره های این باشگاه خود را تبدیل کند.

درگیری زیدان با مارکو ماتراتزی در تیم ملی فرانسه

از به یاد ماندنی ترین اتفاقات فوتبال میشود همین اتفاق را نام برد. علت این درگیری به گفته خود زیادن توهین ماتراتزی به خواهر زیدان بود.

زیادان بعد از بالا گرفتن درگیری در دقیقه 110 بازی، بعد از جر و بحث، با ضربه سر به سینه ماتراتزی کوبید و از بازی اخراج شد.

بازنشستگی زیدان از بازیکنی در فوتبال

سرانجام زیدان بعد از آخرین بازی خود در جام جهانی 2006 با تیم فرانسه، خداحافظی خود را از فوتبال اعلام کرد. پس از آن به فعالیت در حرفه مربیگری پرداخت و کار خود را با دستیاری آنجلوتی در تیم رئال مادرید شروع کرد. در سال 2016 خود، سرمربی این تیم شد و توانست عملکرد فوق العاده ای هم در اسپانیا و هم در اروپا بدست بیاورد. او توانست 3 بار با کهکشانی ها قهرمان ایگ قهرمانان شود و جام های زیاد هم در همان اسپانیا کسب کند. به علت افت عملکرد در سال 2018 از مربیگری رئال مادرید، کناره گیری کرد.

نظرخودتان را ثبت نمایید
سایت حضرات بت سایت حضرات بت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا